Sunucu & Server

En Hızlı 7 VPN Servisi

VPN, ülkemiz internet koşullarında çoğu kez ihtiyaç duyulan bir teknolojidir. Ne yazık ki bu servisler hız konusunda biraz sorun yaşatabiliyorlar. Türkiye için en hızlı çalışan 7 VPN sunucu servisini içeriğimizde bulabilirsiniz.

Ülkemizde Wikipedia başta olmak üzere birçok internet sitesi erişime kapatılmış durumda. Bazı internet sitelerine Türkiye IP adresi ile girmek mümkün değil. Bu yüzden VPN servisleri devreye giriyor ve farklı bir ülke IP’si ile tüm sitelere erişim sağlanabiliyor. Tabi VPN servislerinin kalitesi büyük önem taşıyor.

Bazı servisler yetersiz sunucular ve hatta hiç çalışmayan sunucular nedeniyle kullanıcıları mağdur edebilir. Özellikle yavaş çalışmaları VPN servislerinin en büyük sorunudur. Bu yüzden en hızlı VPN servisleri hakkında araştırma yaptık ve ücretli-ücretsiz seçenekleri içeriğimizde sunmaya çalıştık.

Ivacy VPN

Türkiye İçin En İyi VPN Servisleri
Ivacy VPN

Türkiye için en hızlı VPN servisleri arasında Ivacy VPN’nin ayrı bir yeri vardır. Dünyada 300’e yakın sunucu bulunduran Ivacy, ülkemizde de bu sunucuların belirli bir kısmını barındırır. Ücretli VPN sunuculardan biri olarak bilinen Ivacy, satış konusunda da önemli bir avantaj sağlar. 2 yıllık Ivacy VPN satın almanız durumunda 1 yıllık kullanım hakkı da ücretsiz olarak elde edersiniz.

Ivacy, VPN kullanımı konusunda tamamen gizlilik vaat eder. Konumunuz, IP adresiniz, DNS bilgileriniz Ivacy VPN sayesinde tamamıyla gizli kalır. Ivacy bu konuda iki farklı veri koruma protokolü kullanır ve bu sayede tam koruma sağlar. https://www.ivacy.com

Smart DNS Proxy

VPN Servisleri
Smart DNS Proxy

Tam olarak VPN servisi sayılmayan Smart DNS Proxy, adından da anlaşılacağı üzere proxy server hizmeti sağlar. VPN sunucuları ile aynı görevi görür ve hatta özel bir VPN programının olduğu da söylenebilir. VPN programını kapatmanız durumunda, sonraki internete bağlanışınızda tekrar açmanız gerekirken, Smart DNS Proxy ile bu durum söz konusu değildir. Ayarlar bir kere yapılandırılır ve sonrasında tekrar yapılandırmaya gerek kalmaz.

Üstelik proxy tabanlı olmasından ötürü tüm lokasyonlardaki sitelere son derece hızlı bir şekilde erişebilirsiniz. Aynı zamanda video izleme, müzik dinleme vb. medya kullanımlarında donma sorunu yaşamazsınız. 5 farklı cihazda kullanabilmeniz mümkünken, Smart Proxy, Smart VPN ve VPN paketi şeklinde 3 farklı ürünle birlikte satılır. https://www.smartdnsproxy.com

Surfshark VPN

Türkiye İçin En Hızlı VPN Servisleri
Surfshark VPN

Tam anlamıyla dolu dolu bir VPN arıyorsanız, Surfshark VPN tam anlamıyla sizin için tasarlanmış diyebiliriz. Öncelikle satın almış olduğunuz Surfshark üyeliği sadece belirli sayıda cihazlarda değil, tüm cihazlarda sınırsız olarak kullanılabilir. Bununla birlikte Adblocker gibi harika bir imkan sağlayan bu VPN, internette keyifle gezinti yapabilmeniz konusunda olağanüstü imkanlar sağlar.

Türkiye’de sunucularının bulunuyor olması, hız konusunda aşırı derecede bir problem yaşamayacağınızın göstergesi olarak kabul edilebilir. 2 farklı protokol ile veri koruması sağlayan bu VPN, masaüstü, mobil fark etmeksizin her tarayıcıyla uyumlu bir şekilde çalışabilir. https://surfshark.com

Nord VPN

Türkiye İçin En Hızlı VPN Servisleri
Nord VPN

VPN kullanırken aynı zamanda gizlilik ve güvenlik istiyorsanız, Nord VPN bu konuda tam olarak size göre diyebiliriz. İleri düzeyde veri güvenliği sağlayan Nord VPN, yüksek güvenlikli şifreleme teknolojisiyle çalışır. Bu yüzden kullanıcılarına iddialı bir şekilde öncelikle güvenlik konusunda iddiada bulunur.

Türkiye’de en çok sunucusu olan VPN sunucuları arasında yer alan Nord VPN, İstanbul ve Ankara gibi konumlarda 10’un üstünde sunucuya sahiptir. Bu yüzden ülkemizdeki en hızlı ve en güvenilir VPN’lerden biri olduğu rahatlıkla söylenebilir. 6 cihazdan aynı anda kullanım mümkünken, aynı zamanda canlı destek imkanı da sağlar. Herhangi bir problem yaşamanız durumunda veya aklınıza takılan bir soru olursa anında 7/24 canlı destek ekibinden yardım alabilirsiniz. https://nordvpn.com/tr/

Express VPN

Türkiye İçin En Hızlı VPN Servisleri
Express VPN

Dünya üzerinde en fazla sunucuya sahip olan firmalar arasında yer alan Express VPN, ayrıca haftalık olarak da bünyesine birçok konumdan sunucu katar. VPN sunucu işine büyük yatırım yapan Express VPN, ücretli kullanılabilecek en iyi servislerden biri olarak tanımlanabilir. Konum seçme hususunda 94 ülkeye kadar geniş bir yelpazede hizmet verir.

Veri gizliliği konusunda üst düzey bir korumaya sahiptir ve anlaşmalı olduğunuz internet firması dahi veri trafiğinizi çözümleyemez. İki aşamalı korumalı güvenlik protokolü kullanıyor olması büyük bir avantaj sağlarken, hız konusunda saf internet hızınız kullanılabilir. Türkiye için en hızlı VPN servisleri arasında mutlak tercih edilmesi gereken bir VPN servisidir. https://www.expressvpn.com/tr

Hide.me

Türkiye İçin En Hızlı VPN Servisleri
Hide.me VPN

Yine proxy tabanlı VPN sunucularından biri olan Hide.me, ücretsiz veya ücretli olarak iyi bir VPN hizmeti alabileceğiniz sunucular arasında yer alır. Ücretli kullanımda 5 farklı cihazda kullanabilme, İstanbul sunucularından yararlanabilme, özel koruma ve hız konusunda ücretsiz kullanıma göre daha avantajlı olduğunuz söylenebilir.

Hide.me VPN sunucusunun en önemli özelliklerinden bir diğeri, kesinlikle internet trafiğinizi kayıt altına almıyor olmasıdır. Ayrıca 3. şahısların internet verilerinize erişmesi de kesinlikle mümkün değildir. Bu yüzden Hide.me, ülkemizde en kaliteli hizmet veren VPN sunucularından biri olarak tanımalanabilir. https://hide.me/

Windscribe VPN

Türkiye İçin En Hızlı VPN Servisleri
Windscribe VPN

Ücretsiz, hızlı ve güvenli VPN denildiği zaman akla direkt olarak Windscribe gelir. Aylık olarak her kullanıcısına 10 GB veri limiti sunar. Windscribe hakkında tweet atarsanız 5 GB’lık daha, arkadaşınızı davet ederseniz 1 GB’lık daha veri hakkı elde edersiniz. Bu vesileyle aylık 16 GB’lık bir veri kullanımı elde edebilirsiniz. Aylık 16 GB’nin üstünde veri kullanımı elde etmek için ücretli üyelik satın almanız gerekir.

Sunucu bakımından problemi olmayan, ülkemizde de sunucuları olan ve ciddi anlamda hızlı bir internet deneyimi sunan Windscribe, sadece bazı bilgileri saklamaktadır. Yani bazı internet gezinti verilerinizin sunucularında saklı tutulduğunu söylemek mümkündür. Bunun dışında ücretsiz seçeneğinin bir dezavantajı yoktur. Ücretli olarak kullanırsanız, veri, hız ve trafik limiti gibi önemli birçok konuda sorun yaşamazsınız. https://tur.windscribe.com

Engellenen VPN Servisleri

Hotspot Shield, Pure VPN, TunnelBear

VPN Programını Mutlaka Test Edin

Ücretsiz olarak kullandığınız veya ücretli abone olduğunuz bütün VPN programlarını test etmelisiniz. Bu testi şu şekilde yapabilirsiniz: Öncelikle VPN programı kapalıyken ip sorgulama (www.ipadresim.com) yapın ve karşınıza çıkan ip adresini not alın. Ardından VPN servisini/programını aktif edin ve tekrar ip adresinizi kontrol edin. VPN servisi doğru çalışıyorsa ip adresiniz ilk not aldığınız ip adresinden farklı olacaktır.

Back to top button