Genel

Tasarımcılar Tarafından Oluşturulmuş En İyi 11 Web Sitesi

Tamamen işlevsel, yanıt veren, SEO uyumlu bir web sitesi olmadan başarılı bir iş sürdürebilmek neredeyse imkansızdır. Bir web sitesini ücretsiz oluşturmak ve tasarlamak için bir çok seçenek mevcuttur. Bu web sitesi kurucuları özellikle küçük işletmeler ve kişisel markalar için alternatiflerine göre çok kaliteli web siteleri üretmelerine yardımcı olabilirler.

Bu makalede paylaşacağımız ücretsiz web sitesi oluşturucuları SEO avantajları, yerleşik analitik sistemler, mobil optimizasyon ve profesyonel görünümlü şablonlar sunuyor. Kısıtlı bir bütçeniz varsa ve ücretli yapımcıları sallamıyorsanız, bu web siteleri tam size göre !

En iyi Ücretsiz Websiteler

– Wix
– Weebly
– WebNode
– Jimdo
– Mozello
– WebStarts
– Webflow
– IM Creator
– SITE123
10 – Strikingly
11 – Duda

 

1- Wix

Wix

Wix, 110 milyon kullanıcısıyla ile en popüler ücretsiz web sitesi oluşturucularından birisidir. Kolay bir sürükle bırak editörlüğü şeklindeki siteler; küçük işletmeler, çevrimiçi mağazalar, restoranlar ve kişisel portföyler için kullanışlı profesyonel şablonlardan oluşan geniş bir koleksiyon sunar.

Wix sitenizi izlemek için yerleşik Google Analytics sağlar ve hatta bireysel tercihler için ek uygulamalar sunar. İsterseniz özel bir tasarımı bile Wix’e sunmanız halinde bunu Wix sizin için tasarlayabilir. Wix’in ücretsiz sürümünün en büyük olumsuz tarafı reklamsız gelmemesi.. Sitenizin her sayfasında belirgin bir Wix reklamı bulunuyor. Reklam görmemek adına ise Premium sürüm almanız sorunu çözecektir.

https://tr.wix.com

 2- Weebly

Weebly

Bu açık kaynak SaaS, web barındırma, alan adı tescili, web tasarımı ve hatta e-ticaret fonksiyonları sunarak, işletmelere ve girişimlere uygun hale getirir. Weebly, her cihaz ve platform ile kullanımı kolay, esnek bir web sitesi oluşturucusudur.

Wix gibi, Weebly de sürükle-bırak işlevselliği, entegre bir CMS çözümü ve el ile kodlanmış HTML dosyalarına sahiptir. Kurum içi editör, SEO araçları ve Google Analytics ile birlikte gelir. PayPal entegrasyonu, otomatik vergi hesaplayıcısı, dijital hediye kartları ve daha fazlası ile Weebly, e-ticaret işletmeleri için akıllıca bir seçimdir. Diğer ücretsiz rakiplerinden farklı olarak Weebly reklamsızdır.

https://www.weebly.com/?lang=tr

 3- WebNode

WebNode

WebNode hem kişisel markalar hem de profesyoneller için popüler bir seçimdir. Kullanımı kolay ve farklı dil hizmetleri sayesinde farklı platformlarda bir web sitesi oluşturarak işinizin ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. WebNode, e-ticaret mağazalarını destekler ve siteler Android, Mac ve İOS cihazları ile uyumludur. WebNode, sitenizin başarısını izlemeniz için istatistik sağlar ve ücretsiz sürümde de reklam görmezsiniz.

https://www.webnode.com.tr

 4- Jimdo

Jimdo

Alman menşeili firma 9 farklı dilde site oluşturma seçeceği ile uluslararası şirketler için değerli bir seçenektir. Akıllı telefon ve tabletlere uyumludur ve mobil cihazlar için optimize edilmiş bir site oluşturmak için kullanabileceğiniz bir mobil uygulaması da vardır.

Sayfa sınırlaması ve 500 MB’lık bir alan olmadan, sitenizi oluşturmak için yeterli alanınız olacaktır. Ayrıca HTTPS / SSL şifrelemesi de sağlar. Ayrıca sitenizi sosyal medya hesaplarıyla da sorunsuz şekilde entegre edebilirsiniz. Jimdo’yu kullanmaya karar verirseniz kaçınmamız gereken bir olay ücretsiz sitenizini arama motorları tarafından dizine alınmasını önlemesidir.

https://www.jimdo.com

 5- Mozello

Mozello

Bu Letonya merkezli şirketin en büyük özelliği çok dilli bir web sitesi tasarlamış olması ve benzersiz bir performans sağlamasıdır.

Mozello’nun özellikleri arasında blog, çevrimiçi mağaza, SEO seçenekleri ve 500 MB depolama alanı bulunur. Reklamı sitenizde görmeniz mümkündür fakat alt bilgide sadece tek bağlantı var ise bunu muhtemelen kullanıcılar görmeyecektir. Tek dezavantajı, sürükle bırak sisteminin diğer bazı seçenekler kadar sezgisel veya karmaşık olmaması ve bir ton tasarım özelleştirme seçeceğinin olmamasıdır.

https://www.mozello.com/tr/

 6- WebStarts

Webstarts

Güzel şablon koleksiyonu ve kullancı dostu sürükle-bırak işlevselliği ile WebStarts, mümkün olduğunca basit bir web sitesini oluşturmanızı sağlar.

https://www.webstarts.com

 7- Webflow

Webflow

Bu listedeki diğer site yapımcıları kod bilgisine sahip olmayan kişiler için olsa da Webflow, özellikle müşteriler için siteler oluşturan tasarımcı ve ajanslar içindir. Bu tamamen HTML ve CSS’nin sizin kontrolünüzde olduğunu gösterir.

Webflow’da bir site olduşturduktan sonra onu bir içerik yönetim sistemine aktarmanız gerekir. Kodlama bilgisi gerektirmeyen sosyal bileşenler, haritala ve videolar eklemek için sürükle-bırak widget’lari gibi bazı özellikleri vardır. Ancak Webflow’un tüm avantajlarını istiyorsanız, HTML ve CSS’yi bilmeniz gerekir. Sınırlı bir tema grubu ve duyarlı bir arayüze sahiptir aynı zamanda masaüstü, tablet ve akıllı telefonlar için özelleştirilebilir.

Kod bilmenin gerekliliği dışında Webflow kullanıcılarının bir dezavantajıda sadece iki sayfaya sahip olunabilmesi ve ücretsiz kullanıcılar için 500 ziyaret sınırının olmasıdır.

https://webflow.com

8- IM Creator

IM Creator

IM Creator üzerine kurulu 11 milyondan fazla siteye sahiptir. Bu gibi seplerden ötürü popüler bir seçenek olan site; kolay bir nokta-tıklama arayüzü, çok çeşitli şablonlar ve resimlerle birlikte hizmet sunmaktadır.

Platformunuzu ölçeklendirerek tek veya çok sayfalı düzenlerin sahibi olabilirsiniz. Bu site kreatörü yerleşik e-ticaret araçları için benzersizdir. Sitenizi arama motorlarına tam olarak optimize etmek için SEO ve Google Analytics’i de sunmaktadır.

https://www.imcreator.com

 9- SITE123

SITE123

Muhtemelen en esnek ve kullanımı en kolay geliştiricilerden birisidir. Her şeyi özelleştirmenize izin verir ve grafik ve şablonlarla tek tıklamayla kurulum sihirbazı sunar. SITE123, ücretsiz görüntü kütüphanesi, sitenize görsel ögeler eklemek için profesyonel yazı tipleri ve birden fazla sayfa oluşturmak için yaratıcı DIY (sınırsız) planları ile özellikle yararlıdır. Ayrıca web barındırma alanı kaydı, 500 MB depolama alanı, Google Analytics hizmeti sunmaktadır. Reklamsız olduğundan ötürü de ücretli plana geçmek için baskı hissetmeyeceksiniz.

https://tr.site123.com

 10- Strikingly

Strikingly

Çok kullanışlı ve programlama bilgisi gerektirmeyen sitelerdendir. Dünyanın dört bir yanındaki site sahiplerinin katkıda bulunduğu sayısız şablon ile tasarım oluşturmanız mümkündür. E-ticaret mağazaları, bloglar, etkinlikler, ürün lansmanları ve kişisel markalama için uygun web sites tasarımları bulabilirsiniz.

https://www.strikingly.com

11- Duda

Duda Web Sitesi

Duda, çok sayıda site widget’ına ve medya dosyalarına sahip, zengin özelliklere sahip bir web sitesi yaratıcısıdır. Bir web sitesini belirli ihtyaçlarınızı karşılayacak şekilde bir araya getirmenize olanak tanır. Site şablonlarının ve uzun bir içerik kitaplığının üstünde, Duda ziyaretçelerin web sitenizin farklı bölümleriyle nasıl etkileşimde bulunduğunu göstermek için bir ekip işbirliği aracı ve temel analizle birlikte gelir.

Duda, ücretsiz deneme ve her yıl aylık olarak 14 dolar gibi fiyatlarla başlayan planlar sunuyor.

https://www.duda.co